23 Грудня, 2024

В Україні впроваджують Єдиний реєстр домашніх тварин

В Україні розпочинає роботу Єдиний державний реєстр домашніх тварин. У першому етапі впровадження – авторизація для ветлікарів. 

Про це повідомили в пресслужбі Міністерства аграрної політики та продовольства України.

“Єдиний державний реєстр домашніх тварин – проєкт, покликаний допомогти ефективніше запобігати поширенню небезпечних хвороб, гармонізувати українське законодавство щодо поводження з тваринами з європейським, а також формувати культуру відповідальних власників, які належно піклуються про своїх улюбленців”, – пояснили в міністерстві.

Як працюватиме реєстр

Єдиний державний реєстр домашніх тварин — це державний реєстр на платформі Дія.Engine. Тут зберігатимуть інформацію про котів, собак і тхорів: кличка і опис тварини, інформація про вакцинацію та біостерилізацію, контакти власників або утримувачів, та інші суттєві для здоров’я тварини дані.

Також на цьому ресурсі збиратимуть та аналізуватимуть інформацію про чисельність домашніх тварин, стан їхнього здоров’я та вакцинації.

Крім того, завдяки реєстру власники тварин зможуть відновити втрачені документи й інформацію про зареєстровану тварину, пошук тварин буде простіший.

У 2025 році планують, що ветеринарний паспорт з’явиться в Дії, тоді стануть простішими подорожі з тваринами по Україні.

У майбутньому хочуть інтегрувати український реєстр з міжнародними базами даних. Передбачають, що це зробить процес ідентифікації тварин ще ефективнішим.

Перший етап впровадження реєстру – авторизація ветлікарів

Реєстр впроваджуватимуть у два етапи. Нині – залучають ветеринарні клініки і лікарів до роботи з платформою. Для державних і приватних ветеринарних лікарів запланували низку навчальних вебінарів, а протягом листопада-грудня буде доступна технічна підтримка ветеринарних лікарів телефоном та у чаті.

Державні та приватні ветеринарні заклади можуть авторизуватись у Єдиному реєстрі домашніх тварин, подавши заявку до Держпродспоживслужби. Після підтвердження авторизації керівник ветзакладу зможе внести до Реєстру дані про ветеринарних лікарів, які безпосередньо реєструватимуть чотирилапих.

Другий етап проєкту – реєстрація домашніх тварин.

Оперативна інформація про Черкаси та область.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *