Мандри у минуле: Вереміївка Тараса Бульби
Абсолютно несподіване видовище чекає на мандрівників у селі Вереміївка Чорнобаївського району (село знаходиться на відстані 83 км від Черкас, орієнтовний час у дорозі автомобілем 1 год 15 хв). На мальовничих полях край села зводиться … справжній хутір Тараса Бульби. Уродженець села, мистецтвознавець і художник, лауреат Національної премії України імені Т. Шевченка Володимир Недяк вирішив створити музей-скансен, де кожен бажаючий матиме змогу з головою поринути в життя і побут козаків, підкувати коня, з’їздити волами до млина, змолоти борошно і випекти хліб у печі за стародавніми рецептами.
За три роки на хуторі з’явилися три відреставровані діючі млини
За основу було взято відомий твір Миколи Гоголя Тарас Бульба і вирішено відтворити батьківщину його головного героя. Автор проекту впевнений, що років через 15-20 всі будуть знати, що на цій території, у Вереміївці, народився великий козацький полковник Тарас Бульба.
Хутір ще у процесі будівництва
Неподалік хутору вже розбудували садибу старого козацького полковника – п’ять комор, криницю, льохи під хату Тараса Бульби. Поряд – стайня, вівчарня та хлів для волів.
Перші мешканці садиби Тараса Бульби – кози, кролі, собаки та кінь, який пасеться у козацькому степу, засіяному рідкісним насінням різнотрав’я.
Усі будівлі зводять за тогочасною технологією. Знайти майстрів, які могли б працювати в автентичному стилі, непросто. Найбільша проблема, за словами будівельників музею, – це покрівлі з очерету, рогозу. Спеціалістів по таким видам робіт запросили з Полтавської області, яких вчили ще їхні діди.
Жива минувшина
Перебуваючи у Вереміївці, складається враження, що потрапляєш у минуле – у кінець вісімнадцятого століття. Тихо, спокійно і жодних проявів звичної нам цивілізації. А яке ж тут чисте повітря!
Старовинні скульптури українських аборигенів
Вереміївка – для тих, хто закоханий в Україну
Будемо сподіватися, що після добудови цей козацький хутір стане справжнім райським місцем, джерелом натхнення для кожного міського жителя і осередком самобутньої козацької культури.