Багатьом спадає на думку ідея змінити колір пластикових вікон, але зазвичай, все на рівні ідеї і залишається.
Чому? Швидше за все, через нестачу інформації. Заповнимо цю прогалину і детально розповімо про основні моменти фарбування ПВХ конструкцій.
Після прочитання можна звернутися в магазин лакофарбової продукції belife.ua, замовити все необхідне і приступити до проведення робіт.
Фарбування пластикових вікон або ламінація: який варіант кращий
З метою декорувати готові конструкції багато виробників вікон з ПВХ пропонують використовувати спеціальні ламінуючі плівки. Непоганий варіант. Але для самостійного обклеювання погано підходить. У результаті може і надійність ламінації постраждати, і взагалі вигляд всієї конструкції.
Тому ця технологія часто замінюється фарбуванням. Теж виконується не надто легко, має певні особливості. Але все ж підсумковий результат виходить набагато кращим і якіснішим, ніж «кустарна ламінація».
Фарбування пластикових вікон: технологія, порядок дій
Складність проведення робіт насамперед полягає в мінімальній пористості пластику, практично ідеальній гладкості поверхні. Тому у них мінімальна адгезія (зчеплення) з більшістю лаків і фарб. Тому фарбування склопакета і підвіконня, якщо це передбачено, має проводитися в певному порядку, з урахуванням певних рекомендацій.
Ґрунтовка для пластику: особливості вибору
Обов’язково під час фарбування ПВХ застосовуються призначені саме для рам і підвіконь із пластику ґрунти.
Основне їхнє завдання – закріпитися на основі, максимально забезпечивши тим самим адгезію декоративному складу.
Якщо ґрунтовку не використовувати, навіть найкраща фарба триматися на поверхні або взагалі не буде, або ж протримається недовго.
Тим, хто підбирає ґрунтовку для пластику, варто звернути увагу на такі різновиди:
- ґрунти універсальні акрилові;
- екстра адгезійні.
Другий варіант популярніший. Завдяки підвищеній адгезії складу, наносити потім на ПВХ можна практично будь-який варіант фарби. І триматися добре вона буде не менше кількох років.
До застосування ґрунтовка обов’язково розбавляється до передбаченої консистенції. Після наноситься на попередньо знежирену і висушену поверхню, залишається приблизно на годину для висихання.
Як і чим проводиться фарбування рам пластикових вікон
Недостатньо просто добре проґрунтувати поверхню.
Важливо також і фарбу правильну для ПВХ підібрати.
Так, у більшості випадків можна просто брати ґрунт достатньої якості, але все ж при підборі конкретно для ПВХ вибір краще зупинити на:
- фарбах, призначених саме для таких конструкцій;
- алкідних і акрилових емалях;
- поліуретан-акрилових фарбах для ПВХ.
До речі, саме останній склад оптимальний для нанесення на стулки і рами, на підвіконня, що експлуатуються досить активно.
Поліуретаново-акрилові пропозиції вирізняє поєднання якісної адгезії, стійкість до стирання і стрибків t°.
Як пофарбувати і просушити ПВХ
Від того, як буде проведено нанесення пігменту, від обраної для цього технології залежить безпосередньо і вигляд пофарбованої поверхні, і довговічність готового покриття.
Тому використовувати фарбу потрібно за такою інструкцією:
- наносити за допомогою балона або розпилювача;
- укладати на матеріал, що забарвлюється, тонко шарами;
- обов’язково якісно просушувати (на цей час потрібно забезпечити захист поверхні від протягу, пилу і вологи, перепадів t° тощо).
У принципі, нескладно.
Але є умова – правильна підготовка.
До того, як оновити/змінити підвіконня, меблі і взагалі будь-який пластик у будинку, офісі або зовні будівель, потрібно приготувати пензлі та пульверизатори. Зрозуміло, що швидше буде з розпилювачем. Але якщо місця важкодоступні або складні, їх простіше фарбувати пензлями. Тому краще мати під рукою обидва варіанти.
До початку робіт пластик важливо добре промити від бруду і пилу. Далі для кращого зчеплення фарби і поверхні проводиться обробка за допомогою стисненого повітря.
Усі місця, які не будуть фарбуватися, важливо проклеїти малярським захисним скотчем. Підлогу, стіни захистити плівкою або папером. Поверхню знежирити очищувачем.
Хтось робить вибір на користь none лаку, хтось віддає перевагу насиченим яскравим відтінкам. У плані колірної гами проблем не виникає. Тим паче, що основні варіанти можна розбавляти, змішувати тощо. Простір для експериментів чудовий. Вибирати акриловий колір та іншого плану відтінки – справжнє задоволення.
Головне, щоб процес фарбування проводився у відповідну погоду (20-25°С), щоб не було протягів, щоб вологість не перевищувала 50%. Тоді все буде нанесено максимально якісно, висохне рівномірно і швидко, не доведеться нічого видаляти або перефарбовувати.
Рекомендуємо до повного фарбування зробити пробне нанесення на непомітній ділянці. Тоді вийде швидше оцінити правильність підбору кольору, вжити, поки є час, необхідних заходів.
І наостанок про міфи.
Подейкують, що на гладкий пластик фарба просто не ляже. Це неправда. Склади вже давно розроблені таким чином, щоб адгезія забезпечувалася максимальна.
Також є думка, що вистачає фарбування буквально на кілька років. Не будемо сперечатися. Є особливості та умови, які можуть прискорити вицвітання, призвести до відколів тощо. Але ж оновити поверхню зовсім нескладно. Немає сенсу переживати про це.
Якщо вирішили самостійно пофарбувати вікна ПВХ, просто не поспішайте й уважно перечитайте запропонований матеріал. Постаралися розглянути все максимально докладно. Сподіваємося, результат порадує вас з першого ж разу. Вдалих експериментів.