19 Квітня, 2025


 7 грудня відзначають Всесвітній день української хустки. Запровадження цього свята викликано тим, що споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Хусткою українка покриває голову, але у неї завжди відкрите обличчя. Це свідчить про велике волелюбство українок.

Хустка, як невід’ємний елемент одягу, підкреслює його буденність чи святковість, інформує про родинний, матеріальний статус жінки. Сьогодні яскраві хустки поступово завойовують прихильність не тільки українок, а й модниць всього світу. А отже, українське вкотре стає світовим трендом.

З метою відродження та збереження українських традицій у ДНЗ «Уманський професійний аграрний ліцей» під керівництвом викладача історії Тетяни Старовойтової було проведено заходи:

  • Виховна година за темою «День української хустки», яку провели спільно педагоги: Тетяна Старовойтова, Ольга Звіревич, Юлія Ткач, Тетяна Волошина, Ірина Мельник, Елеонора Драчук, Людмила Лебідь, Наталія Стригун та бібліотекар Ірина Галасун.

З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, та звичайно – оберегом. В ті часи дівчата та жінки носили її протягом усього року, зокрема для заміжньої жінки хустина була обов’язковим головним убором. Колір відігравав неабияку роль: молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки – темні, вдови – чорні.

  • Майстер-класи по зав’язуванню хусток.

В різних регіонах України були свої способи зав’язування хустки, деякі з них були продемонстровані під час майстер-класів.

  • Долучилися до Всеукраїнської акції «Зроби фото з хусткою».

Отож відроджуємо, поважаємо та пропагуємо українські традиції – це генетичні скарби нашого народу. Традиції – це наше минуле і майбутнє! Бережімо їх!

Хустка – це модно, жіночно і гарно!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *