28 листопада під головуванням заступника голови Черкаської ОДА Олександра Шамрая відбулося розширене засідання координаційної ради обласної державної адміністрації з оздоровлення, відпочинку та зайнятості дітей, учнівської молоді влітку 2024 року. Щодо організації діяльності дитячих пришкільних таборів відпочинку системи освіти доповіла заступниця начальника Управління освіти і науки Черкаської ОДА Оксана Сімушіна. Вона зазначила, що впродовж літнього періоду 2024 року у системі освіти функціонувало 147 таборів відпочинку (146 пришкільних таборів та 1 наметовий табір в Іваньківській ТГ ). Це на 16 таборів більше, ніж функціонувало влітку минулого року. Організованим відпочинком охоплено понад 9,7 тис. дітей та молоді (9,3 % від кількості учнів 1-10 класів). Такими послугами найбільше охоплено дітей в Уманській ТГ (понад 1,1 тис.), Христинівській ТГ (понад 1 тис.), Тальнівській ТГ (878) та м. Черкаси (742). У відсотках найбільше охоплено дітей відпочинковими послугами у Водяницькій ТГ (91,4%), Степанецькій ТГ (80%), Виноградській ТГ (74%), Мокрокалигірській ТГ (63,3%). Крім цього, на базі 83 закладів загальної середньої та позашкільної освіти функціонував 51 мовний табір, 31 наукова школа, 18 патріотичних таборів та 41 інше тематичне об’єднання, якими вдалося охопити близько 9 тис. школярів (9%). В таких об’єднаннях діти перебували протягом 3-4 годин на день, виключно з метою забезпечення змістовного дозвілля і без організації харчування. Найбільше охоплено дозвіллям дітей у м.Черкаси (близько 4,3 тис.) та у м. Сміла (понад 2,4 тис.). Загалом у червні організовано 288 осередків змістовного відпочинку та дозвілля школярів, якими охоплено близько 18,6 тис. дітей 7-15 років.
Відмічено змістовну роботу з патріотичного виховання в Іваньківській ТГ. В липні тут було організовано наметовий табір, на базі якого вже вдруге проведено Міжрегіональний вишкіл дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Сокіл” („Джура”) – „Гірський Тікич-2024″. Участь у вишколі взяли 35 учнів – це 4 рої шкіл Іваньківської громади та Житомирщини. До роботи з дітьми та молоддю було залучено військовослужбовців.
Для соціально незахищених категорій вихованців закладів інституційного догляду та виховання дітей системи освіти обласного підпорядкування, зокрема для 24 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на повному державному утриманні, було організовано оздоровлення за кордоном та в оздоровчих закладах України. Зокрема, 12 дітей соціально незахищених категорій Шполянської санаторної школи побували на відпочинку в республіці Італія. 6 вихованців КЗ „Черкаський навчально-реабілітаційний центр Черкаської обласної ради” – в Республіці Польща. Ще 9 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування – вихованців Кропивнянського дитячого будинку для дітей шкільного віку та КЗ „Корсунь-Шевченківський НРЦ „Надія” Черкаської обласної ради” оздоровлено в таборі „Артек” (Пуща-Водиця), 1 – в таборі „Артек” (Закарпаття). 2 вихованців КЗ „Корсунь-Шевченківський НРЦ „Надія” Черкаської обласної ради” оздоровлено в санаторії „Сосновий Бір”. 16 учнів навчально-реабілітаційного центру „Країна добра” оздоровлено в таборі відпочинку „Карпати”.
Крім цього, на базі 12 закладів освіти з цілодобовим перебуванням дітей обласного підпорядкування протягом червня функціонували пришкільні табори відпочинку, якими охоплено 950 вихованців.
У підсумку засідання перед керівниками територіальних громад поставлено завдання щодо покращення роботи з організації оздоровлення і відпочинку для дітей та учнівської молоді влітку наступного 2025 року, зокрема запланувати у місцевому бюджеті кошти для цих потреб та підготувати необхідну матеріальну базу.