
14.11.2024 на базі Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради пройшов семінар для керівників закладів освіти області з цілодобовим перебуванням дітей за темою „Формування загальнокультурної компетентності та громадянської відповідальності учнів засобами мистецтва”.
Вітала учасників семінару когорта кращих мистецьких колективів закладу: „Зразковий художній колектив” – хоровий колектив „Надія”, „Народний художній колектив” – ансамбль бандуристів „Срібні струни”, хореографічний колектив „Зорепад”, вокальний ансамбль „Світанок” та оркестр народних інструментів. Діти зачарували присутніх своєю майстерністю виконання музичних творів та щирістю спілкування.
Лариса Яровенко, директор школи-інтернату, презентувала роботу закладу, акцентуючи увагу на досягненнях колективу й наполегливій, цілеспрямованій та результативній роботі учнівського колективу, які, незважаючи на нелегкі умови навчання, виборюють призові місця на конкурсах та фестивалях різного рівня: від обласних до міжнародних. Також було відзначено вагомі результати у проектній діяльності закладу, завдяки чому змінився освітній простір – став більш дитиноорієнтованим та сучасним, і суттєво поповнилася матеріально-технічна база школи.
Учасники семінару ознайомилися з умовами навчання та проживання школярів, побачили комфортні навчальні кабінети, обладнані сучасними технічними засобами навчання, побували у пансіоні, їдальні та мистецькому корпусі. Крім того, мали можливість відвідати укриття, яких у школі два: повноцінне укриття для продовження навчальних занять та повноцінне укриття на 95 спальних місць для перебування дітей у ньому під час довготривалих нічних тривог. Цікавим було знайомство з роботою центрів виховної роботи закладу: це кімната-музей російсько-української війни, народознавча світлиця, зал історії школи, Тарасова світлиця та молодіжний ресурсний хаб „Гармонія”, де для школярів проводять уроки, заняття, різнопланові заходи та зустрічі. Заняття у цих локаціях сприяють формуванню активної громадянської позиції, відповідальності та високої патріотичної свідомості дітей.
Майстер-клас, проведений вчителем образотворчого мистецтва Вірою Даніліною з виготовлення народної іграшки, занурив усіх присутніх в атмосферу Різдвяних свят, що наближаються, та дав можливість ближче познайомитися з автентичними традиціями українців. Цікаві, насичені й сучасні уроки, які на високому рівні були проведені вчителями: Олесею Гриб у четвертому класі, Євгенієм Сорокою у 10-му класі та вихователем Любов’ю Галій у 7 класі, показали наскільки логічно і природньо мистецтво проходить через усі сфери шкільного життя, а використання інтерактивних технологій на уроках беззаперечно активізує освітній процес. Це було ще однією можливістю пересвідчитися, що бінарні уроки залишаються одним з найефективніших напрямків інтегрованого навчання.
На згадку про цей захід діти подарували учасникам семінару власноруч виготовлені сувеніри.