23 Грудня, 2024


21 листопада на базі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбулася Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю „Помаранчева революція та Революція Гідності — ключові події сучасного українського націєтворення”. Її приурочили до Дня Гідності та Свобод.

Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та Революція Гідності 2013-го років.

Учасників Всеукраїнської наукової конференції привітав екс Президент України (2005-2010 років) Віктор Ющенко.

В роботі пленарного засіданні наукової конференції взяли участь: заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Шамрай, Перший заступник голови Черкаської обласної ради Роман Сущенко, президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, начальник управління освіти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський, учасники обох революцій, громадські активісти, військові, волонтери.

„Боротьба триває. Багато студентів, випускників і працівників університету сьогодні перебувають у лавах ЗСУ. Вже 42 наших випускники і студенти віддали за Україну життя. Вклоняємося їхньому подвигу!” – зазначив ректор Олександр Черевко.

Віктор Ющенко наголосив, що за роки після Помаранчевої революції українцям вдалося стати нацією. „Ми стали цільні, майже одним голосом говоримо, а це запорука того, що нас ніхто не переборе!”.

Заступник начальника Черкаської обласної військової адміністрації Олександр Шамрай зазначив: „Основною рушійною силою Євромайдану у Києві були молодь і студентство. 18 – 20-річні студенти за кілька місяців Майдану подорослішали на кілька років. Революція Гідності, без сумніву, змінила країну, але вона змінила і кожного з нас. Ми навчалися брати бодай маленьку, але відповідальність, навчилися бути небайдужими, неегоїстичними. Кожен у ті буремні зимові дні намагався бути хоч чимось корисним Майдану. Кожен хотів допомагати: одні — взялися за волонтерство і цілими днями та ночами на столичному чи на місцевому Майдані готували каву чи чай, інші допомагали речами, а хтось — і сотнею гривень. Тоді молодь відчула, що це її шанс. Шанс змінити Україну, а відтак і себе, і своє майбутнє. Шанс вибороти право жити в іншій справедливій країні. Нехай не одразу, але з часом. Жити не гірше, ніж однолітки в Польщі чи в Німеччині. Ми мусили змінити країну на краще. Мета Революції Гідності — примусити владу працювати заради своїх громадян, заради кращого майбутнього”.

Спогадами про революційні події поділилися Роман Сущенко, перший заступник голови Черкаської обласної ради, Василь Кремень, президент Національної академії педагогічних наук України, академік, заступник голови Наглядової ради ЧНУ, Віталій Чепелуха, керівник громадської організації „Міжнародне об’єднання Українського козацтва”, Володимир Поліщук, професор та голова Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України.

Учасники конференції мали змогу ознайомитися з тематичною книжковою та фотовиставкою, що були присвячені подіям Помаранчевої та Революції Гідності.

Науковці і студенти продовжили роботу на секційних засіданнях конференції. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *