Начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець прокоментував теплову та енергетичну готовність області до опалюваного сезону зими 2024-2025.
Про це пише .
– Із літа приділяли увагу різним сценаріям на випадок надзвичайних ситуацій. На різних рівнях нарад акцентували на цьому увагу, – сказав начальник ОВА Ігор Табурець.
Теплопостачання в Черкаській області
Усі населені пункти Черкащини, які отримують опалення від центрального теплопостачання, вже мають тепло. Це, зокрема, понад дві тисячі багатоповерхівок.
– Власні котельні запускають соціальні заклади: газові й твердопаливні. На випадок відключення тепла для них передбачили резервні канали електроживлення, – підтвердив начальник ОВА.
Енергетика на Черкащині
Нині в області є 1464 джерел альтернативної генерації: сонячні, вітрові електростанції, когенераційні установки. Таких 16 установок надають 35 МВт додаткової генерації електроенергії і тепло, яке одночасно вироблять.
– На рівні ОВА та президента ми співпрацюємо з підприємствами, особливо критично важливими. Вже було декілька зустрічей і вони триватимуть щодо споживання електрики, залучення альтернативних джерел живлення, впровадження розподіленої генерації, – сказав Ігор Табурець.
Крім того, підприємства області очікують від USAID 8 когенераційних установок.
У 2025 році планують встановити ще понад 40 об’єктів генерації як приватними, так і комунальними закладами – 90-95 МВт додаткової генерації. Зараз є потреба у 22 когенераційних установках.
Опалення в Черкасах
Нагадаємо, що рішення про початок опалювального сезону у медичних та освітніх закладах ухвалили 14 жовтня.
За зверненнями керівників, теплоносій вже подали у низку медичних установ міста. Згодом, 15 жовтня, тепло отримали ще три медзаклади та 22 дитячі садочки. Упродовж 15-16 жовтня підключили ще три медичні заклади.
Житлові будинки Черкас отримали опалення 24 жовтня. Згодом у місті виникли проблеми з початком опалювального сезону.
Опалення в Черкаській області
Усередині жовтня в Черкаській ОВА коментували, що всі комунальні підприємства області готові до початку опалювального сезону. У двох громадах на той час його вже розпочали.
Зазначали, що всі підприємства провели планові ремонтні роботи, були відремонтовані та замінені котельні там, де це необхідно.
– Усі 16 підприємств, які обслуговують 127 котелень в області, отримали дозволи для проходження опалювального сезону. Як і 1303 заклади соціального значення: лікарні, шкільні і дошкільні установи, – зазначив заступник голови ЧОДА Антон Царюк.
Також читайте. Опалювальний сезон у Черкасах: тарифи на газ, воду та опалення.
Читай у вайбері. Лише головні новини про Черкаси та область