Мандрівка «Кам’янка поетична»
Кам’янка – райцентр на берегах річки Тясмин. Винекнення міста повязують з втечами селян з інших регіонів України, які рятуючись від соціального гніту оселялися на кам’янистих берегах Тясмину. Від річки, напевно, й походить назва міста – Кам’янка. Порізана балками і ярами місцевість створює неповторної краси ландшафти.
Приємно прогулятися старовинним парком, відвідати музей Пушкіна та Чайковського, неподалік від парку через мостик в тіні дерев мальовничо розташувався водяний млин, де збиралися декабристи. В парку по іншу сторону млина знаходиться могила Марії Давидової, памятник декабристам та грот декабристів. Цікаво буде за допомогою місцевих знайти скелю Пушкіна, на якій, за словами місцевих, він частенько полежував і складав вірші.
Тип подорожі: пішохідна
Як дістатись: рейсовим автобусом Черкаси – Кам’янка, що вирушає від автостанції АС-2 (біля ж/д вокзалу) о 8.30. Відстань за маршрутом Черкаси — Кам’янка близько 60 км, приблизний час у дорозі 55 хв.
Далі пересуваємося пішим ходом в межах одного населенного пункту.
Що відвідати:
1. Парк (Памятник Пушкіну, Памятник декабристам, Грот декабристів);
Грот декабристів
2. Зелений будиночок (Музей Пушкіна та Чайковського);
Зелений Картковий будинок
3. Водяний млин;
Водяний млинок декабристів
4. Скелю Пушкіна;
Скеля Пушкіна
5. Тясминський каньйон.
Тясминський каньйон
Від автостанції необхідно вийти на центральну вулицю міста і біля памятника Леніну повернути праворуч. Пройшовши вулицею декілька сот метрів (місцеві тут спускаються вниз) ліворуч вулиці буде парк, а праворуч музей. Далі вздовж вулиці по правій стороні – водяний млин.
До каньйону та скелі Пушкіна можна дістатись лише з боку автостанції через приватний сектор. На березі Тясмину варто зробити привал і пообідати, насолоджуючись пейзажем. Якщо подорож припала на літо – неодмінно скупайтесь в Тясмині, але будьте обережними, там доволі сильна течія. Завершується наша подорож на автостанції, звідки ми і повернемось в Черкаси.