23 Грудня, 2024

Фото надала Катерина Молодик

Команда школярів з різних черкаських шкіл перемогла у міжнародному конкурсі зі створення проєкту про “неоспіваних” героїв. 

Про це в коментарі розповіла керівниця команди, Заслужена вчителька України Катерина Молодик.

Всесвітній конкурс

Конкурс організувала американська громадська організація. Проєкти демонстрували команди школярів зі США та декількох європейських країн, зокрема з України. Команда з Черкащини стала першою в країні, яка взяла участь у цьому конкурсі й перемогла в номінації “Інтернаціональний проєкт”. Головна умова проєкту – герой чи героїня повинні мати вплив на громаду протяжний у часі, також це повинна бути персона 20 століття.

– Було бажання створити проєкт й об’єднати декілька шкіл. Хотілося насамперед розповісти черкаській громаді, що в нас є багато неоспіваних героїв, які робили важливі речі і про них варто говорити, – розповіла Катерина Молодик.

Загалом визначають 50 команд, 25 з яких проходять до півфіналу та 10 у фінальну стадію. Далі учасники мають можливість здобути перемогу у різних номінаціях. Школярі Черкащини перемогли у категорії інтернаціонального проєкту.

За словами вчительки Катерини Молодик, у команді було дев’ять осіб. Це учні з Черкаської гімназії №9, фізико-математичного (ФІМЛІ) та гуманітарно-правового ліцеїв. Для дослідження обрали постать Олександри Шулежко.

Хто така Олександра Шулежко та як досліджували її життя

Олександра Шулежко – вихователька з Черкащини, яка під час німецької окупації Черкас, у 1943 році, створила дитячий будинок, в якому вона врятувала від смерті та голоду дітей.

Як зазначила Катерина Молодик, діти знаходили всі відомості про Олександру Шулежко, які були в інформаційному просторі. Також відвідували краєзнавчий музей, бібліотеки, архіви тощо.

На основі знайденої інформації створили сайт та записали відео, де розповіли про історію та подвиги Олександри Шулежко. 

Призи, які отримали школярі

За перемогу у своїй категорії команда школярів з Черкас отримала 1 500 доларів. Кошти поділили порівно. Також окремо учнів відзначили в Черкаській міській раді.

Фото надала Катерина Молодик

Організаторка проєкту Катерина Молодик розповіла, що також хотіла  надихнути вчителів на участь у світових конкурсах, адже український освітній досвід може стати прикладом для інших країн.

Читайте також. Штучний інтелект, мовне питання, робототехніка у школах: розмова із черкаським вчителем історії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *