23 Грудня, 2024


26 вересня 2024 року під керівництвом викладача історії Тетяни Старовойтової за участі бібліотекаря Ірини Галасун та майстра виробничого навчання Людмили Лебідь було організовано та проведено урок-екскурсію «Уманське гетто. Сухий Яр».

29 вересня – в Україні вшановують пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру.

29-30 вересня 1941 року, в окупованому нацистами Києві було проведено перший масовий розстріл військовими беззбройного цивільного населення. Загалом із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року есесівці вбили майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей… Місцем масових розстрілів було обрано Бабин Яр – балку на північному заході Києва довжиною у два з половиною кілометри, яка місцями сягала 50-метрової глибини. Такі масові акції нацисти проводили на всій окупованій території, не стало винятком і наше місто Умань.

Пам’ять про трагедію Бабиного Яру вшановується в Україні на державному рівні й є свідченням того, що в колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів.

Сьогодні Бабин Яр має слугувати світовій спільноті застереженням про небезпеку від ненависті, расизму, міжнаціональної ворожнечі, переслідування та знищення людей за етнічною, політичною, релігійною або іншими ознаками.

Зараз Україна веде запеклу боротьбу з російським окупантом за своє право на життя.

Світове співтовариство має пам’ятати: мир, безпека й рівновага в Європі та світі можливі тільки після того, як Україна переможе у війні, а всіх рашистських злочинців буде покарано – так, як колись було покарано нацистських злочинців. Кожен наш співвітчизник, кожен сантиметр нашої землі, кожна зруйнована будівля і розбита пам’ятка будуть свідками у процесі над тоталітарним режимом, що сьогодні чинить терор на нашій землі.

Захід мав потужний емоційний вплив та нікого не залишив байдужим. Знання історії – роблять нас сильнішими. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *